bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Poidełka

Oprócz swojej podstawowej działalności skoncentrowanej na dostarczeniu wody oraz odprowadzaniu ścieków, wprowadziliśmy wiele ekologicznych rozwiązań propagujących zdrowy tryb życia.

W wielu punktach miasta uruchomiliśmy zdroje z wodą pitną, z których bezpłatnie mogą korzystać wszyscy Mieszkańcy Legionowa. Nasze zdroje nie tylko gaszą pragnienie, ale również zdobią miasto, wtapiając się całkowicie w jego architekturę. Każdy zdrój został w unikalny sposób, aby idealnie komponował się z otoczeniem. Zdroje wykonane są ze stali nierdzewnej o satynowym wykończeniu z chromowanymi wylewkami do picia wody i z kranikami do napełniania butelek oraz bidonów. Nasze zdroje to idealne rozwiązanie w upalne dni.

Kładąc nacisk na edukacje dzieci i młodzieży w szkołach na terenie Legionowa zainstalowaliśmy 26 poidełek. Woda jest bogata w minerały, które przyczyniają się do ich prawidłowego rozwoju. Cieszymy, że uczniowie mogą zaspokoić swoje pragnienie bez konieczności zakupu słodkich napojów, które zawierają wiele szkodliwych konserwantów, barwników cukrów.

Przy ul. Królowej Jadwigi zbudowaliśmy plac wodny, gdzie nie tylko najmłodsi Mieszkańcy miasta mogą poczuć ochłodę w upalne dni lata, ale również Mieszkańcy mogą zrelaksować się przy pokazach wodnych. Na specjalnie przygotowanych pod tę inwestycję płytach umieszczono dysze, które wypuszczają strumienie wodne o różnych wysokościach i kształtach. Zamontowano również ledowe oświetlenie, dzięki któremu po zmroku Mieszkańcy Legionowa mogą być świadkami prawdziwego spektaklu wodnego.