bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Spinka wodociągowa

W 2017 r. PWK „Legionowo” połączyło wszystkie Stacje Uzdatniania Wody w jeden system. Ta strategiczna inwestycja miała
na celu zabezpieczenie zasilania w wodę wszystkich rejonów miasta, wskutek ewentualnej niespodziewanej awarii.
Jest to kolejny element strategii przedsiębiorstwa mający na celu zabezpieczenie wszystkim Mieszkańcom nieprzerwanych dostaw wody.

– Tzw. „Spinka wodociągowa” to element dodatkowego zabezpieczenia Mieszkańców. Gdyby z jakiś nieprzewidzianych powodów jedna ze stacji uzdatniania nie będzie mogła pracować, to pozostałe stacje mogą przejąć jej zadania. Był to kolejny etap zabezpieczenia dostaw wody, gdyż wcześniej na każdej ze stacji zbudowaliśmy agregaty prądotwórcze. Agregaty włączają się automatycznie w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Mieszkańcy mogą więc spać spokojnie – mówi Grzegorz Gruczek, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągowo – Kanalizacyjnego „Legionowo”.

Ta strategiczna inwestycja zabezpiecza przedsiębiorstwo na różnego rodzaju sytuacje losowe.
Najpierw połączone zostały stacje „Jagiellońska” i „Łajski”, następnie „Jagiellońska i Piaski” oraz obecnie stacje „Piaski” i „Łajski”.

– Chciałbym zaznaczyć, że najważniejsze dla nas to: stałe podnoszenie jakości usług oraz zadowolenie
i komfort naszych Klientów. Wszystkie działania inwestycyjne, które od lat podejmujemy mają zachęcać również nowych Mieszkańców, że naprawdę warto korzystać z usług PWK. Ze swojej strony mogę obiecać, że następny rok również będzie obfitował w wiele inwestycji, gdyż postęp wymaga ciągłej pracy – dodaje prezes Grzegorz Gruczek,