bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Inwestycje w PWK „Legionowo” szerokim frontem

Pomimo trwającej pandemii Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne stawia na efektywne prowadzenie prac inwestycyjnych i remontowych. „Dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy pracy gwarantujące ciągłość dostaw wody i odprowadzanie ścieków dla Mieszkańców Legionowa. Duży nacisk kładziemy na dalszy rozwój i remonty sieci wodociągowej” – mówi Prezes Zarządu PWK „Legionowo” Grzegorz Gruczek.

W maju zakończyły się prace inwestycyjne polegające na budowie nowej sieci wodociągowej w ul. Jana Pawła I na odcinku od ul. Olszankowej do granicy miasta Legionowo w kierunku Łajsk o długości łącznie 325 m. Inwestycja gwarantuje dostęp Mieszkańców tego rejonu do wody miejskiej. Trwają obecnie prace związane z przyłączeniami do nowo powstałej sieci wodociągowej Klientów, którzy mają problemy z własnymi ujęciami wody. Kończą się również prace związane z budową sieci wodociągowej w ul. Gdańskiej na odcinku od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Franciszka Lubeckiego o długości łącznie 680 m.

Już niebawem rozpoczną się prace przy budowie nowej sieci wodociągowej na ul. Szczyglej od ul. Kolejowej do ul. Targowej o długości 415 m. Nowa sieć wodociągowa będzie również budowana w ul. Tadeusza Kościuszki na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. 3-go Maja o długości 255 m siłami PWK oraz na odcinku od ul. Barskiej do ul. Jagiellońskiej o długości 250 m. Ostatni brakujący fragment sieci wodociągowej w ul. Tadeusza Kościuszki na odcinku od ul. Parkowej do ul. Bolesława Chrobrego o długości 336 m będzie budowany niebawem. Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały, że inwestycje w tym rejonie są bardzo potrzebna z uwagi na przewidywane obniżenie wód gruntowych i braki w dostawie wody z ujęć własnych.

Infrastruktura kanalizacyjna w Legionowie jest również cały czas rozbudowywana. Liczba mieszkańców korzystających z kanalizacji sanitarnej wynosi ok. 48 850 osób, co stanowi 98 % liczby mieszkańców Legionowa. Kończy się budowa ostatniego odcinka sieci kanalizacyjnej w ul. Stefana Czarnieckiego na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej o długości 100 m. Mieszkańcy tej ulicy, na całej długości mogą podłączyć się do kanalizacji miejskiej.

Niebawem rozpoczną się prace budowlane nad brakującym odcinkiem kanalizacji w ul. Zygmunta Krasińskiego zaczynając od ul. Józefa Sowińskiego w kierunku ul. Jana III Sobieskiego o długości 105 m. Przebudowywana będzie także sieć kanalizacyjna w okolicach Punktu Zlewnego i Stacji Uzdatniania Wody „Łajski” w ul. Szarych Szeregów o długości 330 m. Mapa miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej robi się co raz gęściejsza. Praktycznie każdy kto chce skorzystać z miejskiej infrastruktury ma już taką możliwość. Ilość nowo wybudowanych przyłączy wodociągowych od początku roku wynosi 159 oraz przyłączy kanalizacyjnych 122.

Skip to content