bip
ul. Tadeusza Kościuszki 16a 22 774 10 62 bok@pwklegionowo.com

Pierwsze półrocze pod znakiem inwestycji

Pomimo trwającej epidemii nasze Przedsiębiorstwo cały czas stawia na efektywne  prowadzenie prac inwestycyjnych i remontowych. Duży nacisk kładziemy na inwestycje oraz remonty sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Obecnie kończą się prace nad budową sieci wodociągowej w ul. Narutowicza na odcinku od ul. Targowej do ul. Wardenckiego o łącznej długości 330 m. To jest ostatni brakujący odcinek wodociągu na tej ulicy. Na przełomie kwietnia i maja mieszkańcy będą mogli się podłączyć do miejskiej sieci wodociągowej.

Już niebawem rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w ul. Kolejowej, Wierzbowej i Bukowej o łącznej długości 522 m. W ul. Leszczynowej zostanie wybudowana sieć wodociągowa o długości 356 m oraz sieć kanalizacyjna o długości 48 m. Sieć kanalizacyjna zostanie również wybudowana w ul. Strużańskiej na odcinku od nr 20 do 28 o łącznej długości 68 m. Mieszkańcy będą mogli się podłączyć do powyższych sieci na przełomie czerwca i lipca.

W pierwszym półroczu br. zaplanowaliśmy budowę sieci wodociągowej w ul. Lisa Kuli na odcinku od ul. Parkowej do ul. Moniuszki o długości 190 m.

Od jakiegoś czasu do naszego Przedsiębiorstwa dochodziły sygnały o pogorszeniu jakości wody spowodowanej starą instalacja wodociągową wybudowaną m.in. ze stali jeszcze w latach 1971-1981 na osiedlu „Sobieskiego”. Bez zbędnej zwłoki podjęliśmy działania, aby to zmienić. Metodą bezwykopową, czyli tzw. przewiertem sterowanym, który jest najmniej inwazyjny, wymieniamy drugą już część sieci wodociągowej wraz z zasuwami i pozostałą armaturą wodociągową na osiedlu „Sobieskiego” pomiędzy ulicami Sobieskiego, Graniczną, Leśną, Zwycięstwa, Wilanowską i Pałacową o łącznej długości 1400 m.

Skip to content